FAQ makijaż permanentny

Makijaż permanentny  – co to jest?

Jest to makijaż trwały, który utrzymuje się do około 3 lat. Docenią go przede wszystkim aktywne kobiety, które nie mają czasu codziennie rano wykonywać czasochłonny makijaż i każdego wieczoru zmywać.

Jest to zabieg, który polega na wprowadzeniu pigmentów do przestrzeni międzykomórkowej naskórka. Z upływem czasu pigment będzie ulegał stopniowemu rozjaśnieniu.  Co jakiś czas wykonuje się tzw. odświeżenie koloru pigmentu (najczęściej w przedziale oo roku do dwóch lat od pierwszego zabiegu).

Prawidłowo wykonany makijaż permanentny podkreśla w naturalny sposób naturalne brwi, oprawę oczu za pomocą kresek oraz czerwień wargową ust i jej kontury.

Ten zabieg pomoże Ci wyglądać pięknie niezależnie od pory dnia czy nocy. Będziesz czuła się komfortowo w każdej sytuacji nawet na basenie, saunie czy siłowni. Zaoszczędzisz też czas, który dotychczas potrzebowałaś na wykonanie tradycyjnego makijażu.

Jak przebiega technologia wykonania makijażu permanentnego?

Przed przystąpieniem do zabiegu pigmentacji przeprowadzony jest wywiad oraz wypełnienie formularza na temat stanu zdrowia. Następnie ustalenie kształtu oraz pożądanego efektu. Przeprowadza się analizę kolorystyczną. Na podstawie uzyskanych informacji sporządzany jest rysunek wstępny. . Po akceptacji rysunku czyli zaproponowanego kształtu i koloru przystępujemy do właściwego zabiegu, czyli pigmentacji po uprzednim znieczuleniu miejscowym i w trakcie.  Podczas wykonywania zabiegu może dojść do obrzęku i podrażnienia. Dyskomfort jest w dalszej części minimalizowany poprzez naświetlanie światłem purpurowym (wykorzystanie synergizmu działania światła czerwonego i niebieskiego).

Bezpośrednio po zabiegu i przez kilka dni utrzymuje się intensywne zabarwienie miejsc pigmentowanych (oczu, brwi lub ust), które ustępuje stopniowo. Końcowy efekt oceniany jest dopiero po całkowitym procesie gojenia czyli po 28 dniach. Tym samym możemy się umówić na wizytę kontrolną w przedziale od 1 miesiąca do 2 miesięcy z możliwością wykonania korekty w ramach pierwszego zabiegu.

Procedura wykonania zabiegu trwa około 2 godziny.

Jak wygląda proces gojenia po zabiegu?

Przez pierwsze 2-3 dni naskórek zaczyna się łuszczyć, stąd bardzo ważne jest stałe nawilżanie skóry maściami rekomendowanymi przez linergistkę. W następnych dniach zabarwienie blednie o około 50%.

W przypadku makijażu permanentnego ust z tendencją do wystąpienia opryszczki zaleca się zażywanie leku przeciwwirusowego Heviran lub Hascovir. Dodatkowo można zastosować maść Zovirax w celu zabezpieczenia konturu ust przed nadmiernym złuszczeniem oraz wydłużonym czasem gojenia.

Unikamy do około dwóch tygodni opalania, korzystania z solarium i sauny.

Po 28 dniach (3-4 tygodnie) zalecane jest wykonanie korekty w ramach pierwszego zabiegu. Polega na wzmocnieniu i utrwaleniu efektów. Po terminie, czyli po dwóch miesiącach koszt korekty wynosi około 200-300zł.

Dopełnienie makijażu za połowę wartości standardowego zabiegu jest wykonywany do roku czasu od ostatniego zabiegu. W niektórych przypadkach, w zależności od stopnia rozjaśnienia makijażu, jest możliwe wydłużenie do półtora roku.

Każda klientka po zabiegu otrzyma szczegółową instrukcję postępowania na papierze wraz z danymi kontaktowymi.

Jak przygotować się do zabiegu makijażu permanentnego?

Przed zabiegiem makijażu permanentnego niewskazane jest picie alkoholu, napojów z kofeiną, zażywanie  leków rozrzedzających krew np aspiryna, leków sterydowych, narkotyków, , leków antydepresyjnych i halucynogennych. Podczas zabiegu należy być zdrowym i nie posiadać infekcji organizmu: przeziębienie, gorączka.

Przeciwwskazania lub szczególna ostrożność do wykonania makijażu:

  • cukrzyca (wymagana konsultacja lekarza);
  • przyjmowanie leków rozrzedzających krew (możliwość odstawienia przed planowanym wykonaniem zabiegu);
  • przyjmowanie leków sterydowych (możliwość odstawienia przed planowanym wykonaniem zabiegu);
  • łuszczyca (ryzyko wystąpienia łuszczycy w miejscu zabiegowym);
  • choroby skóry w miejscu zabiegowym (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) – zalecane najpierw leczenie;
  • infekcje, stany gorączkowe – na zabieg przychodzimy w stanie zdrowym;
  • ciążą, karmienie piersią;
  • choroby siatkówki, rogówki oka do zabiegu makijażu permanentnego oczu (kreski);
  • bielactwo skóry – wykonanie zabiegu może wywołać nowe ogniska.